HomeRady a NávodyStarejme se o sebe: Jak na vrásky a pigmentové skvrny?

Starejme se o sebe: Jak na vrásky a pigmentové skvrny?

-

I jako mámy chceme být krásné, tak se o sebe musíme starat. Náročné povinnosti, které máme nejen v práci, ale i doma, dají po letech totiž pořádně zabrat i našemu vzhledu.
Je také ve vašem zájmu, abyste se starali o svůj vzhled a pomáhali tělu bojovat proti známkám stárnutí, abyste se cítili déle atraktivní a pozvedli si tak sebevědomí.

Těmi nejranějšími projevy stárnutí jsou vrásky a pigmentové skvrny. Dnes vám proto prozradíme, jak proti nim úspěšně bojovat.

Ty nejdůležitější triky proti vráskám
Abyste účinně zabojovali proti vráskám, měli byste především svému zevnějšku věnovat patřičnou péči. V tomto případě se již obtížnější budou v budoucnu odstraňovat nedostatky způsobené často jen vaší leností.

Zdroj: pexels.com

Buďte proto předvídavé ai když máte toho po celém dni jistě plné zuby, zapamatujte si alespoň těchto pár rad, které vám pomohou oddálit příchod vrásek:

V první řadě musíte dbát na odlíčení. Nejste už teenagerky, které s lehkostí zanedbají tuto povinnost. A i když je to u dětí někdy náročné a večer máte chuť co nejdříve padnout do postele, neudělejte tak bez tohoto důležitého úkonu.

Snažte se používat přírodní pomůcky, které pleť tak nezatěžují a lépe jí pomohou. Velmi dobrým pomocníkem je v tomto případě zejména kokosový olej, který je vhodný i pro citlivou pokožku a je třeba ho natřít přímo na problematické partie.

Pokožku je dobré i pořádně prokrvit. K tomu je ideální masáž, kterou vám poskytnou v kosmetických salonech. Ideální je ji zkombinovat také s výživnými kosmetickými produkty. Nemáte-li na to dostatek času, můžete si ji podle návodů udělat i samy doma.

Denně cvičte obličejovou gymnastiku. Netřeba vám na ni moc času, postačí alespoň pět minut. Ze začátku cvičte před zrcadlem, abyste si osvojili správné úkony. Potom ji už můžete dělat kdykoli a můžete tak využít čas například i během vaření.

Jednou týdně si dopřejte domácí masku na obličej. Čerstvé potraviny dodají pleti nejvíc živin a navíc si je můžete přesně nastavit přímo pro vaše potřeby. Vyhraďte si jeden večer, když přibližně půl hodinku strávíte touto péčí o zevnějšek a jistě se vám to vyplatí.

Pozor i na pigmentové skvrny
Dalším příznakem stárnutí jsou pigmentové skvrny, které se většinou začínají tvořit nejprve na rukou. Potom se objevují na tváři, až přecházejí i na celé tělo.

Pokud jsou jen slabě viditelné, můžete si vypomoci domácími prostředky a vyzkoušet například potírání citrónovou šťávou. Pokud jsou již však skvrny výrazné, použít byste měli chemický peeling, ale účinný je i kolagen.

Způsobit je může i těhotenství
Pigmentové skvrny se mohou objevit také v období těhotenství. V tomto případě hrají hlavní roli zejména hormony. Často se tento stav zhoršuje a skvrny samy od sebe nezmizí ani po těhotenství.

Naopak maminky musí pak úzkostlivě dbát zejména na kontakt se sluncem, který jejich stav ještě zhoršuje. Opět proto pomůže raná pomoc a účinné kosmetické procedury.

Za všechno může kolagen
Kolagen patří k nejdůležitějším pomocníkům v boji proti stárnutí pokožky. Přirozeně se v těle vytváří do 25. roku života, ale pak už pomalu ztrácíme schopnost jej obnovovat.

Právě kvůli tomu není pleť už tak pevná a pomalu se začínají objevovat první vrásky. Chcete-li zabránit tomuto jevu, musíte kolagen postupně doplňovat do těla. Toho lze dosáhnout používáním speciálních produktů a kosmetiky.

V některých zemích se začal kolagen dokonce přidávat i do stravy. Vytvořily se speciální restaurace, ve kterých vařila jídla s jeho přídavkem a účinně jím zásobovali organismus. Jejich cena však byla velmi vysoká a uchytily se jen mezi úzkým kruhem zákazníků.

Chybějící kolagen však nemá vliv jen na tvorbu vrásek. Ten se časem odráží i na celulitidě, poškozených chrupavkách a výrazně zhoršené kvalitě nehtů.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články