HomePro ŽenyCo se stane s vaším tělem, pokud budete spát více než 6...

Co se stane s vaším tělem, pokud budete spát více než 6 hodin

-

Studie ukazují, že lidé spí neustále méně. Pro dospělého člověka je ideální počet prospaných hodin na úrovni 7 – 8. Avšak stále více lidí spí pod touto hranicí. Pokud si však dopřejete dostatek hodin v říši snů, hodiny bdělosti pro vás budou nesrovnatelně jiné. Vaše tělo se zcela změní.

Vyzkoušeli jste už spoustu diet i cvičících programů a váha je u vás pořád jako na houpačce? Možná stačí jen více spát. Hubnout během spánku je něco jako sen, přitom se nejedná o žádný mýtus. Analýza z roku 2020 zjistila, že dospělí, kteří spali méně než 7 hodin za noc, měli o neuvěřitelných 41 % zvýšené riziko vzniku obezity. Nedostatek spánku vyvolává únavu, kterou se snaží tělo kompenzovat zdroji cukrů. Avšak toto vyhodnocení je vrcholně nesprávné a výsledkem je přibírání.

Zlepšíte produktivitu a koncentraci
Jednoduše budete během dne mnohem výkonnější. Dostatek spánku zlepšuje intelektuální výkon u dětí, dospělých a dokonce i ve vyšším věku. Dobrý spánek zlepšuje schopnosti řešit problémy a zlepšuje paměť. Proto pokud chcete v životě činit dobrá rozhodnutí, určitě si dopřejte dostatek spánku. Prastará moudrost, že ráno chytřejší večeře právem radí, že na důležitá rozhodnutí je dobré se vyspat. A patřičně dlouho.

Když nedáte pozor na spánek dětí, zbytečně přiberou
Zlepšíte svůj sportovní výkon
Trénovanost těla se nebuduje v posilovně, ale v posteli. Ukázalo se, že spánek zvyšuje sportovní výkon. Četné studie prokázaly, že přiměřený spánek může zlepšit jemné motorické dovednosti, reakční čas, svalovou sílu, svalovou vytrvalost a zlepšuje regeneraci. Osm hodin spánku tak může znamenat pro tělo a sportovní výkon mnohem víc, než když si ze spánku ukrojíte třeba kvůli tréninku.

Budete mít lepší náladu
Smutek, podrážděnost a deprese se mohou ztratit již po pár dnech kvalitního a dostatečně dlouhého spánku. Studie s 2 672 účastníky zjistila, že ti, kteří trpí často úzkostnými a depresivními stavy, spí horší než lidé spokojení se životem. V jiných studiích lidé s poruchami spánku, jako je nespavost nebo obstrukční spánková apnoe, také uvádějí vyšší míru depresi a jsou podrážděnější.

Zlepší se vám imunita
Během spánku nejen regenerujeme, ale budujeme si také imunitu. Každá dostatečně dlouhá noc podpoří obranyschopnost organismu a zkrácený spánek ji oslabí.

Účastníci výzkumu, kteří spali méně než 5 hodin, měli 4,5krát vyšší pravděpodobnost vzniku nachlazení ve srovnání s těmi, kteří spali více než 7 hodin. Ti, kteří spali 5–6 hodin, měli 4,2krát vyšší pravděpodobnost onemocnění. Dostatečně dlouhý spánek je spolehlivá cesta k dobrému zdraví.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články