HomeRady a NávodyFour Friends: Kvalitní vína z bulharské produkce

Four Friends: Kvalitní vína z bulharské produkce

-

Bulharsko je zemí vína. Čeká vás zde řada výborných vinařství, přičemž jedním z nich je právě Four Friends. Objevovat však můžete mnohem více – zejména červená vína, která jsou jedinečná.

Four Friends

Vinařství Four Friends disponuje více než 40 hektary vinic, které se nachází v regionu proslulém tisíciletou vinařskou tradicí. Čtyři nadšení přátelé a milovníci vína se rozhodli tuto tradici obnovit. Hrozny jsou sklízeny ručně, také jsou pečlivě tříděny a do vinařství tak putují pouze zdravé a čisté hrozny. Celému procesu výroba je věnována velká pozornost – ruční kontrola procesu kvašení, zrání vína v dubových sudech a analýza vína v moderní a špičkově vybavené laboratoři.

Katarzyna

Katarzyna je vinařství, které se nachází v nejjižnější části Bulharska. Tato oblast je pro pěstování vinné révy jednoduše perfektní. Jde o mimořádně úrodný region, který se nachází ve stejné zeměpisné šířce jako některé z nejznámějších vinařských oblastí v Evropě. Vinařství je pouhé dva kilometry od hranic s Řeckem, konkrétně se nachází na úpatí východních Rhodopů. Z této kopcovité, malebné oblasti pochází skvělé hrozny, ze kterých vinařství vyrábí lahodná vína.

Dragomir

Dalším okouzlujícím vinařstvím v Bulharsku je Dragomir. Vinařství odhaluje neuvěřitelný potenciál bulharské přírody a vytváří zajímavá a nezapomenutelná vína. Vinný dům je moderní, vybaven stroji nejnovější generace a sudy nejvyšší třídy. Hrozny pochází ze dvou bulharských mikroregionů. V Západotrácké nížině jsou vinice osázeny bulharskými odrůdami Mavrud a Rubín. Na druhém pozemku jsou pak odrůdy Rubín, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot.

Z Bulharska můžete ochutnat spoustu skvělých vín. Kvalitní produkce a úrodná půda dávají vznik špičkovým vínům, která osloví.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články