HomeRady a NávodyJak se připravit na cyklovýlet?

Jak se připravit na cyklovýlet?

-

Zamilovali jste se do jízdy na horském kole? Není se čemu divit – spojuje v sobě sport, příjemný relax, pobyt na čerstvém vzduchu a působí doslova jako balzám na nervy. Určitě se letos v létě budete chtít vydat na nějakou delší trasu, abyste si užili kola dosytosti. Nebo máte dokonce naplánovanou cyklodovolenou? Máme pár tipů na to, jak se na pořádný cyklovýlet vybavit, abyste nebyli na cestách překvapeni.

Zavazadla

Na delší výlet budete muset myslet na náhradní oblečení, budou se hodit zavazadla. Ať už půjde o batohy s rezervoárem na vodu, či brašny na kolo. Batoh je skladnější a pohodlnější na kratší cesty v okolí ubytování.

Brašny na kolo ocení především cyklisté, kteří budou přespávat pod širým nebem. Do brašen na kolo umístí i přístřešek v podobě bivaku, stanu, ale také i spací pytle. Vybírejte batohy a brašny na kolo s reflexními prvky, ať jste na silnici dobře vidět.

Hydratace na kole je obzvláště důležitá, proto byste měli mít sebou dostatek pitné vody, popřípadě iontových nápojů. Výživa pro cyklisty by měla být vyvážená s dostatkem proteinů, ale i minerálů a vitamínů. Na trhu existuje nespočet přípravků – od doplňkových kolagenů, přes proteinové tyčinky, či gely, které vám dodají okamžitou energii a dávku potřebných vitamínů pro dostatečný výkon.

Myslete i na ochranu před sluncem

Zejména v létě si velmi snadno uženete úžeh ze sluníčka, či úpal, i za horšího, ale dusného počasí, pokud nebudete dostatečně pít. Nezapomeňte si tedy zabalit krém na opalování s vysokým UV faktorem, na jízdu po horách klidně s faktorem 50, kvalitní sluneční brýle, nejlépe ty polarizační, které nejlépe ochrání váš zrak. Cyklistické helmy bývají vybaveny kšiltem, který ochrání váš obličej před spálením, ale i před odřením v případě pádu.

Lékárnička

Na delší cesty byste měli mít s sebou alespoň základní lékárničku s práškem na bolest, desinfekcí, náplastí a obvazem – pro případ nehody. Vydáváte-li se na extrémní cyklovýlety, vždy si raději připlaťte cestovní pojištění s krytím rizik i v případě extrémních sportů.

Nářadí

Brašnička na nářadí by měla být také samozřejmostí, měla by obsahovat alespoň základní klíče, pumpičku, či sadu na zalepení plášťů.

Powerbanka

Mít nabitý telefon je důležité hned z několika důvodů – bude se hodit pro případné přivolání první pomoci, ale i díky moderním GPS mapám vám pomůže se zorientovat v terénu. Tak či tak nezapomeňte s sebou nabíječku a dostatečně nabitou powerbanku.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články