HomeRady a NávodySrovnání VPN HotspotShield Free x Bitdefender VPN Premium: Kterou z nich vybrat?

Srovnání VPN HotspotShield Free x Bitdefender VPN Premium: Kterou z nich vybrat?

-

Jaká z těchto VPN je lepší: Hotspot Shield Free VPN, nebo dává větší smysl Bitdefender Premium VPN? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž konečné skóre je 6,8/10 : 7,4/10.

Naměřená rychlost HotSpot Shield Free VPN : BitDefender, kdo lépe sviští?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o Hotspot Shield Free VPN a Bitdefender VPN Premium.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 85 Mb/s, průměrný výsledek druhé VPN byl 132 Mb/s. Hotspot Shield Free VPN tak je o 47 Mb/s pomalejší oproti BitDefender Premium VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u HotspotShield Free dosáhl 10 Mb/s. Bitdefender Premium VPN jsme naměřili upload 98 Mb/s, čili je o 88 Mb/s rychlejší.

Třetí parametr (rychlost odezvy) byl u první testované VPN 140 ms. Čas odezvy u Bitdefender VPN Premium jsme naměřili průměrných 13 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž HotSpot Shield Free VPN ve srovnání byla 127 ms horší.

Bodové ohodnocení recenze HotspotShield Free vs BitDefender VPN Premium činí 6 /10 : 7/10.

Daří se Hotspot Shield Free VPN přehrávat filmy z Netflixu?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, HotSpot Shield Free VPN tuto významnou funkci nezvládá. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, Bitdefender Premium VPN odemknout Netflix má.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž Bitdefender VPN Premium tuto funkci zahrnuje. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí zvládá.

Dalšími důležitými funkcemi VPN je multi-hop připojení, ochrana DNS a Tor. Pro příklad Hotspot Shield Free VPN poskytuje ochranu úniku DNS a BitDefender VPN Premium pro příklad poskytuje whitelisting.

V části Funkce je tak skóre 6 /10 : 10/10.

Jak se daří HotSpot Shield Free VPN v nabídce zemí a serverů?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, HotspotShield Free má pod křídly 1 serverů. V katalogu Bitdefender Premium VPN jsme zjistili 1 300 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 1299 méně .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u Bitdefender VPN Premium v době psaní článku byl 51. Srovnávaná VPN jich nabízí 1, čili o 50 méně. V tomto porovnání tak prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž HotSpot Shield Free VPN zvládne 1. Bitdefender VPN Premium povolí současně připojit 10 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku srovnání VPN.

Jaké platformy podporuje HotSpot Shield Free VPN a jaké umí Bitdefender Premium VPN?

Podporovaná zařízení jsou asi nejdůležitějším parametrem VPN, Hotspot Shield Free VPN podporuje systém Android a zabezpečí zařízení s operačním systémem iOS. BitDefender Premium VPN systém iPhone iOS zabezpečí, Android standardně dokáže krýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. HotSpot Shield Free VPN má sídlo v USA. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Rumunsku.

Služba HotspotShield Free není k mání v češtině, BitDefender česky umí.

Ve známkování platforem dosáhla Hotspot Shield Free VPN skóre 2/10 a BitDefender Premium VPN získává hodnocení 10/10.

Cena v akci HotspotShield Free vs. BitDefender Premium VPN

Bitdefender Premium VPN si lze pořídit za 103 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít zdarma. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 10/10 pro první z porovnávaných VPN a 2 /10 pro druhou VPN.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články