HomeRady a NávodySuché a popraskané pery

Suché a popraskané pery

-


Domácí kúry pro krásné rty:

Suché a popraskané rty trápí mnohé z nás zejména v chladnějším počasí. Rty jsou nejen zarudlé, ale také bolestivé na dotek. Existuje velké množství různých přípravků na suché rty, ale chcete-li ušetřit, můžete vyzkoušet i tyto domácí balzámy ze surovin, které máte doma.

Med a růžová voda:
Tato kombinace pomáhá v prevenci popraskaných rtů a také zvlhčuje rty.

Jak na to: Smíchejte jednu čajovou lžičku růžové vody spolu s jednou čajovou lžičkou medu. Vzniklou směsí si natřete rty a nechte působit 15 minut. Pokud nemáte růžovou vodu, nevadí. Stačí když rty rty potřete i čistým medem. Po 15 minutách rty opláchněte a jemně osušte. Tento postup můžete opakovat každý den.

Zdroj: pexels.com

Zelený čaj:
Sáčky zeleného čaje jsou jedním z nejlepších domácích receptů na suché a popraskané rty.

Jak na to: Uvařte si zelený čaj, ale sáček nevyhazujte. Seberte ho a přiložte na rty alespoň na 4 minuty. Tento postup opakujte každý den. Díky zelenému čaji dostanou vaše rty dostatečnou vlhkost.

Citronová kúra:
Tato kúra pomáhá zpomalovat stárnutí pokožky. Vyživuje citlivou pokožku rtů a vaše rty budou hladší a jemnější.

Jak na to: Smíchejte dohromady jednu čajovou lžičku smetany nebo mléka se třemi kapkami citrónové šťávy. Vzniklou směs dejte na hodinu do chladničky. Po hodině vyjměte a natřete si směsí pokožku rtů a také okolí rtů před tím, než půjdete spát. Ráno masku omyjte. Postup opakujte po dobu tří dnů.

Mléčné pohlazení:
Šlehačka má vysoký obsah tuku, díky tomu budou poery jemné a vyživené.

Jak na to: Vezměte si šlehačku a natřete si ní rty. Nechte působit 10 až 15 minut. Následně namočte odličovací tampon do vlažné vody a šlehačku ze rtů jemně setřete. Tuto kúru můžete opakovat každý den.

Okurka:
Čerstvá okurka není skvělá pouze na unavené oči, ale pomůže i popraskaným rtům.

Jak na to: Vezměte plátek okurky a jemně potřete bolavá místa na rtech. Nechte působit kolem 15 až 20 minut a poté opláchněte rty vodou. Postup opakujte několikrát denně.

Kokosový olej:
Kokosový olej patří mezi nejlepší domácí kúry neboť zvlhčuje a hojí popraskané rty. Také ošetřuje rty poškozené větrem a chladem.

Jak na to: Aplikujte pár kapek čistého kokosového oleje přímo na rty. Tento postup můžete opakovat několikrát do dne, aby byly vaše rty zvlhčené a vyživené. Pokud nemáte po ruce kokosový olej, můžete použít také olivový olej nebo olej z hořčičných semínek.

Cukr:
Cukr odstraňuje odumřelé buňky kůže a navíc pomáhá udržet rty jemné.

Jak na to: Vezměte trochu krystalového cukru a smíchejte ho s jednou čajovou lžičkou olivového oleje. Vzniklou masku si jemně vmasírujte do rtů a následně nechte působit po dobu 10 minut. Následně opláchněte vlažnou vodou.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články