HomeRady a NávodyKrásná díky řepkovému oleji

Krásná díky řepkovému oleji

-

Řepkový olej má spoustu kvalit. Několik z nich jej předurčuje ke každodennímu využití v kosmetice. Tady je několik tipů, jak být díky němu krásná.
Řepkový olej má spoustu kvalit. Několik z nich jej předurčuje ke každodennímu využití v kosmetice. Tady je několik tipů, jak být díky němu krásná.

Řepkový olej obsahuje zdraví prospěšné nenasycené mastné kyseliny. A navíc – se vyznačuje ideálním poměrem Omega-6 a Omega-3 mastných kyselin, tzn. 2:1.

Zdroj: pexels.com

Blahodárné vlastnosti řepkového oleje
Řepkový olej obsahuje složky, které mají pozitivní vliv na krásu
Obsahuje např. vitamín E, který pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Je stále více zapotřebí, je-li naše tělo vystaveno účinkům škodlivých látek, jejichž zdrojem mohou být například. stimulanty.
Domácí kosmetika
Řepkový olej lze díky svým vlastnostem skvěle využít k přípravě domácích pleťových masek. Obsahuje složky, které jsou nápomocné při denní péči.

Vynikající kombinací je například exotický výživný krém na obličej z manga, banánu, vanilkového lusku a 2-3 lžiček řepkového oleje.
Pokud má vaše pokožka tendenci se vysušit nebo spálit – zahřejte trošku oleje a naneste ho na obličej (nevklepávejte), nechte působit 20-30 minut a omyjte.
Chcete-li zjemnit pokožku v okolí nehtů, začněte manikúru tím, že rukám dopřejete několikaminutovou koupel v řepkovém oleji. Taková koupel také hydratuje a vyhladí pokožku na dlaních.
Řepkový olej – všestranný pomocník jak v kuchyni, tak v kosmetice.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články