HomeZajímavostiNejprodávanější auta v Evropě? Jednotkou je opět Sandero!

Nejprodávanější auta v Evropě? Jednotkou je opět Sandero!

-

V lednu kralovala evropským vozům Dacia Sandero, nejprodávanějším plug-in hybridem se stal Peugeot 3008 a mezi elektromobily zvítězila Kia Niro.

V lednu se Dacia Sandero stala nejprodávanějším autem v Evropě s poměrně slušným náskokem před konkurenty.
Prodeje aut pokračují v negativním trendu z uplynulého roku ai nadále lámou záporné rekordy. Data analytické společnosti JATO Dynamics z 26 evropských trzích ukazují, že v lednu zaznamenal evropský automobilový trh nejhorší výsledky za první měsíc za více než 30 let – od roku 1991.

Celkem se zaregistrovalo jen 811 332 nových aut. Registrace tak meziročně klesly o 2,4 procenta a ve srovnání s rokem 2020 až o 28 procent. Ve srovnání s rokem 2020 JATO eviduje meziroční nárůst registrací na jediném evropském trhu – ve Švédsku. Zajímavé je, že opět roste zájem o naftová auta, dáno je to jednoznačně výrazným nárůstem cen paliv.

Dacia Sandero se v lednu stala nejprodávanějším evropským autem a potvrzuje tak svůj loňský úspěch, když za celý uplynulý rok skončila v žebříčku na druhém místě. Vyhrál celkově Golf, jemuž v lednu patřilo až čtvrté místo. Mezi Sandero a Golf se vklínily jen dva peugeoty na druhém a třetím místě – a to 208 a 2008.


Nezapomínejte na kvalitní povinné ručení.


K nejúspěšnějším novinkám patří Toyota Yaris Cross na 8. místě, které se daří v celé Evropě a v závěru uplynulého roku se dostala například i do finálové sedmičky ankety o slovenské Auto roku 2022. V lednu se prodávala dokonce lepší než nejprodávanější auto světa, kterým je Toyota Corolla. I přes o něco vyšší cenu se velmi dobře v lednu dařilo i malému crossoveru Ford Puma.

Na pozicích mimo Top 10 výrazně stoupaly také modely jako Hyundai Tucson, Dacia Duster, Mini, Kia Sportage, Toyota RAV4 a C-HR, Hyundai Kona a Kia Ceed.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články