HomeZajímavostiNěmci kvůli vysokým cenám dočasně zlevňují paliva a veřejnou dopravu!

Němci kvůli vysokým cenám dočasně zlevňují paliva a veřejnou dopravu!

-

Ceny benzínu se v Německu na tři měsíce sníží o 30 centů za litr a nafty o 14 centů za litr. Zároveň se zavede 90denní lístek na hromadnou dopravu za 9 eur.

Ceny paliv jsou v Německu již výrazně nad dvoueurovou hranicí. Musela zakročit vláda.
Německá „semaforová“ vláda se rozhodla kvůli rostoucím cenám energií usnadnit život obyvatelům Německa. Proto přijala sérii opatření cílených plošně tak, aby většina z nich měla ekonomický smysl pro co nejvíce Němců bez ohledu na jejich sociální status. Základním opatřením je jednorázové daňové zvýhodnění 300 eur.

Další opatření se týká snížení cen paliv, která jsou aktuálně v Německu v případě benzinu i nafty poměrně vysoko nad dvoueurovou hranicí. Toto snížení bude v platnosti tři měsíce a představuje částku 30 centů na litr benzinu a 14 centů na litr nafty. Toto snížení se neděje zastropováním cen, ale prostřednictvím dočasného snížení daně za pohonné hmoty.

Ceny paliv prudce rostou. Hrozí, že budeme tankovat benzín za 2 €
Jedná se o poměrně kontroverzní a kritizované rozhodnutí, mnohým ekonomům se nelíbí, i když jde ve skutečnosti už o kompromis. Původně chtěla totiž německá vláda udržet ceny paliv pod dvoueurovou hranicí, navrhovali tříměsíční snížení cen až o 40 centů na litr pohonných hmot. To by však pro státní rozpočet znamenalo pokles příjmů ve výši více než 6,5 miliardy eur.

Myslelo se i na cestující hromadnou dopravou. Pro ně se také zavádí poměrně vysoká sleva ve formě 90-denní jízdenky s celostátní platností, jejíž cena bude jen 9 eur. Toto opatření by mělo být v platnosti také minimálně tři měsíce. K dalším nově přijatým opatřením patří příspěvky na energie řádově ve stovkách eur, jejich výše se odvíjí od sociální situace příjemce a počtu lidí v domácnosti.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články