HomeBydleníJak nejsnáze splnit požadavky na nízkoenergetický či pasivní dům?

Jak nejsnáze splnit požadavky na nízkoenergetický či pasivní dům?

-

Ve svém výrobním závodě v Bratislavě vyrábí štěpkocementové tvarovky, které kromě platných norem dokážou klidně naplnit i požadavky na pasivní dům. Mluvíme o přírodním ekologickém stavebním systému Durisol, který exportují až do 12 zemí Evropské unie.

Durisol poskytuje vysokou kvalitu bydlení – nabízí obálku domu s výbornou tepelnou setrvačností, která jak v zimě, tak v létě zajistí tepelnou pohodu uvnitř objektu. Čím je doba chladnutí nebo zahřívání vnějších stěn delší, tím je pocit tepelné pohody uvnitř domu výraznější. Velmi dobré tepelněizolační vlastnosti obvodových tvarovek Durisol znamenají také minimální náklady na vytápění v zimě a klimatizaci v létě.

Rodinný dům z Durisolu
Realizace společnosti Energy Domy s.r.o. Zdroj: LEIER Baustoffe SK

Šetření na provozních nákladech, bezproblémová údržba a dlouhá životnost pomáhají zvyšovat hodnotu celé stavby i na trhu nemovitostí. „Tvarovky Durisol jsou moderní, kvalitní a ekologickou volbou pro výstavbu rodinných a bytových domů, polyfunkčních, administrativních i hospodářských budov. Jsou plně recyklovatelné a při jejich výrobě i expedici se zohledňuje celková úspora energie. Sendvičové tvarovky Durisol s vloženou tepelnou izolací, kterou může být šedý grafitový polystyren nebo minerální vlna, vytvářejí obvodovou konstrukci s výbornými tepelně a zvukově izolačními parametry a nadstandardní tepelnou akumulací.

Stěny již není potřeba dodatečně kontaktně zateplovat a na stavbě se jen jednoduše přelijí betonem. Průběžné železobetonové jádro je zase zárukou velmi dobré statiky, proto se stavby z Durisolu uplatňují iv oblastech ohrožených zemětřeseními. Betonová vrstva však není v souvislé ploše. Je přerušována dřevní štěpkou, díky čemuž může docházet k difúzi vodních par.

Stěny v domě tak dýchají a regulují vlhkost vzduchu. Štíhlé stěny Durisol s výbornými parametry znamenají pro architekta více variability při navrhování a pro investora více m2 užitné plochy. Ať se na to podívám z kterékoli stránky, použití Durisolu při výstavbě se opravdu vyplatí.” doplnil Ing. Peter Turan, produktový manažer společnosti Leier Baustoffe SK.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články