HomeZajímavosti10 věcí, které byste měli zkusit na prvním rande

10 věcí, které byste měli zkusit na prvním rande

-

První rande bývá vždy výzvou. Každý se chce ukázat v tom nejlepším světle, ale někdy od nervů děláme jednu chybu za druhou. Zde je pár univerzálních tipů, které se při randění sejdou dámám i pánům.

Naplánujte si časový limit
Prolomení ledů je mnohem jednodušší, když oba víte, že utkání nemusíte natahovat celý den. Hodina či dvě obvykle stačí k tomu, abyste se navzájem oťukali. A pokud to nepůjde zcela podle plánu, nikdo nebude muset fingovat telefonáty od kamarádů v nouzi.

Objednejte si to, co vám opravdu chutná
Je pochopitelné, že chcete zapůsobit, ale při výběru z nápojového lístku nemusíte hrát formu. Není přece žádným tajemstvím, že spousta mužů miluje typicky „babské” míchané drinky a dámy dokážou ocenit skvělé pivo. Buďte sami sebou!

Nezapomeňte na kompliment
Muži i ženy rovněž oceňují upřímné komplimenty. Na prvním rande postačí i jednoduché „hej, vypadáš skvěle“. Pokud se obáváte, že to přeženete, pochvalte něco jiného, ​​než je vzhled – například smysl pro humor nebo skvělý hudební vkus.

Zdroj: pexels.com

Uhlídejte si řeč těla
Hodně jsme už o ní slyšeli, ale ve chvílích napětí na ni často zapomínáme. Odvracení zraku, překřižování rukou či naklánění se směrem od partnera často způsobuje tréma, ale pro vašeho společníka bude signálem, že se necítíte příjemně. Snažte se udržet přátelskou a otevřenou řeč těla, i přes svou nervozitu.

Zahoďte nerozhodnost
Nenechávejte vše na svého partnera nebo partnerku. Pokud každý návrh nebo otázku odbijete slovy „nevím, jak chceš,” vaše nerozhodnost bude působit zatěžující. Nebojte se projevit své preference a říct ne, pokud s něčím nesouhlasíte.

Prozraďte něco o sobě
Po úvodních formalitách a zhodnocení počasí nemusíte na prohloubení konverzace čekat celou věčnost. Podělte se o zábavný příběh nebo přehoďte pár vět o něčem, čemu se rádi věnujete. Partnera tím povzbudíte k tomu, aby se uvolnil a otevřel stejně jako vy.

Požádejte o velmi malou laskavost
Přesvědčte se, že jste jeden tým. Stačí požádat o nějakou maličkost, například o podržení sklenice. Nejenže prokážete důvěru, ale je dost možné, že se dostaví Franklinův efekt – když někoho požádáme o laskavost, získáme si jeho sympatie.

Dávejte dotazy s otevřeným koncem
Při seznamování se vynechejte otázky, na které lze odpovědět jen ano nebo ne. Raději pokládejte otázky s otevřeným koncem. „Jaký je tvůj největší sen?“ „Co by měl podle tebe každý vyzkoušet alespoň jednou?“ Právě tento druh otázek vám může pomoci, když konverzace stagnuje.

Promyslete své odpovědi
Někteří lidé si myslí, že čím rychleji odpovídají na položené otázky, tím moudřejší působí. Jiní mluví z nervozity nebo ze strachu z trapného ticha. Ať je důvod jakýkoli, ukvapené odpovědi mnozí rychle litují. Klidně si dejte před odpovědí pauzu. Druhé straně se nikdy nebude zdát tak dlouhá, jak vám.

Neposlouchejte všechny rady do puntíku
Nezáleží na tom, zda si je přečtete na internetu nebo vyslechnete od vašeho nejlepšího přítele. Každý člověk je individuální a každý pár má vlastní dynamiku. Jděte s proudem a pokud si to situace ptá, klidně pravidla randění porušte. Možná nejvíc zabodujete právě svou spontánností.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články