HomeZajímavostiBolívie, Bali či Vietnam: Levné exotické lokality, které si můžete dopřát i...

Bolívie, Bali či Vietnam: Levné exotické lokality, které si můžete dopřát i za pár EUR

-

Poznejte žebříček nejlevnějších destinací na Zemi, které si můžete dopřát i za pár eur. Pokud tedy máte nějaké peníze na cestování, určitě pouvažujte nad těmito lokalitami.

Za peníze si štěstí nekoupíte, ale cenová dostupnost města má určitě velký vliv na blahobyt. Životní náklady v největších městech světa jsou už pro lidi ohraná písnička. Jsou tam většinou maličké byty za obrovské nájemné, jídlo a zábava za směšně vysoké ceny dostupné jen pro ty, kteří mají peníze na spálení.

Takže hledáte bydlení někde, kde to není přehnaně nákladné? Pro jednotlivce, kteří chtějí žít za málo peněz, portál International Living sestavil žebříček podle ročního globálního indexu odchodu do důchodu a má zajímavé odpovědi, uvedl portál New York Post.

Zdroj: pexels.com

Vietnam
Podle žebříčku je nejlevnější destinací právě Vietnam. Páry zde si mohou užívat výhod bydlení v moderních, komfortně zařízených domech a apartmánech v dobrých čtvrtích, pravidelně se stravovat venku, mít hospodyni a dopřát si spoustu cestování a doplňků, a to vše s rozpočtem, který pravděpodobně nikdy nepřesáhne 1000 eur. Samozřejmě, toto je maximální cena.

Země zaznamenala za poslední rok v některých částech pokles nájmu o téměř 50 procent, luxusní jednopokojové pokoje si v současnosti lze pronajmout za pouhých 200 eur měsíčně a ceny potravin jsou také mimořádně nízké.

Bolívie
Na druhém místě se umístila Bolívie, která remizovala s Bali. Tento národ, známý zejména Amazonkou a Andami, nepatří mezi nejoblíbenější jihoamerické turistické destinace, což pomáhá udržovat nízké náklady pro místní obyvatele.

Nájemné zde začíná již na 150 eurech za velmi kvalitní byty ve slušných centrálních čtvrtích a jídlo i doprava jsou také neuvěřitelně levné. Například kávu si zde koupíte za 60 centů a páry, které chtějí utrácet velké peníze za příjemné posezení, mohou předpokládat účet v celkovém rozsahu nejvýše 20 eur.

Bali
Život na tomto indonéském ostrově stojí mnoho lidí přibližně stejně jako ten v Bolívii, ale s velmi odlišnou příchutí. Přestože má značnou turistickou ekonomiku, popularita pomohla vytvořit infrastrukturu pro cestující.

Páry si mohou vybrat například klidné přímořské komunity jako Sanur a Canggu. Tam mohou žít pohodlně s rozpočtem nižším než 1000 eur na měsíc, který zahrnuje nájemné za dům se dvěma ložnicemi, veškeré služby, časté stravování a nákup některých dovážených potravin.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články