HomeBydleníRozsáhlý dům na svažitém pozemku dokonale ukryli před pohledy z ulice. Neuvěříte,...

Rozsáhlý dům na svažitém pozemku dokonale ukryli před pohledy z ulice. Neuvěříte, jak je ve skutečnosti velký!

-

Kdysi byl svahovitý pozemek považován za velký problém. Dnes však umí šikovní architekti vytěžit maximum iz takové parcely. Portugalský architekt Bruno H Gomes ze svahu vytvořil bariéru mezi ulicí a domem. Přízemí domu se tak ztratilo pod úrovní ulice a je vidět jen kousek sedlové střechy. Ani byste nevěřili, že na pozemku se nachází jednoduchá, ale velká vila o ploše až 304 metrů čtverečních.

Jelikož velká část domu je pod úrovní ulice, architekt vytvořil speciální design vstupní brány zkombinovaný s betonem. Vstup do domu pro přicházející z ulice zvýrazňuje i štít sedlové střechy obložený dřevem. Vila se nachází v rezidenční čtvrti města São João da Madeira v Portugalsku.

Moderní bílá přízemní vila s dřevěným obkladem a sedlovou střechou
Vstup do domu pro přicházející z ulice zvýrazňuje i štít sedlové střechy obložený dřevem.

Stavba chrání soukromí venku
Celá budova je položena na západní části pozemku, východní část tvoří privilegovaný vnější prostor. Zatímco z ulice je vidět sedlová střecha, z východní strany se dům jeví jako jeden blok, zastřešený souvislou plochou střechou.

Sedlový betonový objem, na štítech obložený dřevem, sedí na ní. Zakrývá vstupní a společenskou část domu, které jsou odlišeny objemově i použitými materiály.

Moderní bílá přízemní vila s prosklením a dřevěným obkladem
Z velkého otevřeného prostoru s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem je výhled na terasu a zahradu.

Světlá výška v denní zóně
Zvýšená střecha z betonu vytváří nápadný objem i uvnitř domu. Denní zóna proto těží z vyšší světlé výšky než jiné části. Mezi bílými stěnami a dřevem vynikají prvky, které ji vizuálně podporují. Bílá barva převládá v interiéru i v exteriéru – občas je přerušena dřevem nebo pohledovým betonem.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články