HomeBydleníTOP finty, jak v obýváku využít sílu ZRCADLA

TOP finty, jak v obýváku využít sílu ZRCADLA

-

Zrcadlo – naoko nenápadný doplněk, který však oživí celý prostor. Nemá jen praktickou funkci, ale také estetickou. Vždyť posuďte sami a nechte se inspirovat ve svém obývacím pokoji.

Zrcadlo jako mix dekorací
Namísto jednoho použijte více zrcadel. Jejich kombinací docílíte hravého efektu, který vytvoří na stěně malou galerii. Různé tvary i provedení dodají obývacímu pokoji potřebný styl a obměňovat je můžete sezónně nebo podle nálady kdykoliv. Jejich mixem docílíte i více světelnosti a otevřenosti prostoru.

Zdroj: pexels.com

Falešné okno
Okno navíc v podobě zrcadla přinese do prostoru více světla. Zejména pokud jej umístíte proti skutečnému oknu, abyste přímo zachytili světlo a přinesli jej tak do místnosti. Takový tvar zrcadla s členěním stylově pasuje nejen do venkovského či francouzského stylu, ale zapadne také do modernějších interiérů.

Zrcadlo nad krbem
Máte-li krb, plus pro vás. Pokud ho nemáte, nevadí. Pomocí krbové římsy docílíte falešného, ​​ale efektního stylu obývacího pokoje s krbem. Nad římsou nesmí chybět zrcadlo, buď v podobě okna nebo v jiných velikostních a typových provedeních. V tomto případě můžete sladit rám se zbytkem obývacího pokoje, případně s jedním výrazným prvkem, který jako akcent v místnosti vyniká nejvíc.

Sedačka a zrcadlo
Tato základní kombinace nevyjde nikdy z módy. Nadčasové umístění navíc sehrává velkou roli i v uspořádání malého obývacího pokoje. Dlouhé úzké zrcadlo, které se táhne celou šířkou sedačky, vytváří více světla a v odrazu se zbytkem místnosti působí jako dekorace. Jednoduchý design zrcadla prostor prodlužuje a pocitově i prohlubuje.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články