HomeBydleníKoupelna bez těchto věcí není kompletní. Nevynechejte je!

Koupelna bez těchto věcí není kompletní. Nevynechejte je!

-

Koupelna je multifunkční místností. Žádáme od ní, aby nám sloužila k očistě, „údržbě“ i zkrášlení těla. Funguje jak prádelna a úložiště čistících prostředků. Pro praktické a pohodlné využívání koupelny potřebujete opravdu spoustu věcí. Na tyto rozhodně není třeba zapomenout.

„Příslušenství“ k umyvadlu
Jasné, bez umyvadla to v koupelně nejde, ale nerozlučně k němu patří další náležitosti. V jeho blízkosti potřebujete nádobu na tekuté nebo tuhé mýdlo, stojan nebo sklenici na kartáčky, zubní pastu. Proto je umyvadlo často spojeno se skříňkou, kam můžete umístit další potřeby na mytí, například kartáček na nehty, ručníky, šampon, kondicionér, fén, holicí strojek…

Zdroj: pexels.com

Odpadkový koš
Odpadkový koš určitě nesmí v koupelně chybět. Nejvhodnější poloha je v blízkosti toalety nebo umyvadla. Nepotřebujete velký koš, rozhodně zvolte typ, kterého se nemusíte při vyhazování odpadků dotýkat rukama. Do koše přidejte sáček na odpad, aby bylo jeho vyprazdňování a čištění jednodušší.

Skladovací koše
V koupelně je důležité mít dostatek úložných prostorů. Kapacity nábytku jsou limitovány, ale můžete je rozšířit prostřednictvím skladovacích košů. Koše udrží nepořádek v koupelně na uzdě a působí dekorativně. Jsou ideální nejen pro uchovávání drobností, ale například i ručníků, toaletního papíru, čistících prostředků. Samostatnou kapitolou je koš na špinavé prádlo, ideální typ, ve kterém můžete prádlo přímo třídit. Výrazně to urychlí praní.

Sprchový závěs/zástěna
Máte-li sprchový kout, je to samozřejmost. No pokud se zvyknete sprchovat ve vaně, bez sprchového závěsu nebo zástěny se neobejdete. Výběr záleží na tom, jestli chcete do koupelny vnést pestrost a barvu prostřednictvím závěsu nebo eleganci ve formě skleněné zástěny.

Protiskluzová předložka
Pokud se nechcete uklouznout na mokré podlaze, nákup nekluzké absorpční předložky nesmíte vynechat. Na rozdíl od běžných rohoží nebo koberečků neskluzová předložka lépe přilne k podlaze. Tím minimalizujete riziko nehod v koupelně. A je mnohem příjemnější stoupnout bosou nohou na měkký povrch.

Sprcha
Kvalitní sprchová hlavice vám pomůže ušetřit vodu, což při stoupajících cenách není třeba ignorovat. Zkontrolujte sprchovou hlavici, zda ji není třeba vyčistit nebo vyměnit. Obvykle se v ní hromadí vodní kámen, který ovlivňuje výkon, ale i vzhled. Vyberte si typ, u kterého můžete přepínat mezi intenzitou a způsobem proudění vody. Pokud je sprcha součástí vanové baterie, investujte do držáku, abyste při sprchování měli obě ruce volné.

Ručníky
Určitě jste si všimli, že existují různé velikosti – od nejmenších ručníků na ruce či tvář až po obrovské osušky, do kterých si zabalíte celé tělo. Investujte do kvalitních druhů, které nejsou příliš obtížné a mají dobrou absorpční schopnost. V souvislosti s tím nezapomeňte na dostatek držáků, stojanů nebo háčků v blízkosti vany, umyvadla či sprchy. Ideální jsou jejich kombinace, abyste mohli mokré ručníky rozprostírat. Necháte-li je viset, budou stále vlhké, což způsobuje množení mikroorganismů a jejich nevábný zápach, který cítit dokonce i po vyprání.

Čistící prostředky a pomůcky
Čistící prostředky v koupelně nesmí chybět. Snažte se vybírat univerzálně, se kterými dokážete vyčistit co nejvíce povrchů, aby nezabíraly mnoho místa. V koupelně totiž potřebujete ještě uskladnit i pomůcky pro úklid. Nechte si v ní prostor například na koš na čisté prádlo a lavor, který využijete pro ruční praní.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články