HomeBydleníZmírněte prášení v domácnosti: Zde jsou naše tipy

Zmírněte prášení v domácnosti: Zde jsou naše tipy

-

Prach v domácnosti netěší ani jedno estetické oko. Nejenže nevypadá působivě, ale může vyvolat také různé zdravotní problémy.

Úklid namokro
Pokud si na utírání prachu berete jen suchou prachovku, docílíte jen toho, že prach rozvíříte po místnosti a přesunete jej na jiné místo. Vezměte si na pomoc raději vodu a všechny police i skříňky důkladně otřete navlhčeným hadříkem nebo utěrkou.

Na malé prostory štětec
Chcete-li odstranit prach z obtížně dostupných míst, štětce s přírodními štětinami jsou ideální volba. Jsou také vhodné také pro čištění vzácného nábytku či obrazů.

Zdroj: pexels.com

Zaprášené žárovky
Když se žárovky zapráší, nevydávají tolik světla, kolik mají. Prach ze žárovek odstraníte pomocí alkoholu. Stačí, když jen trochu namočíte hadr v alkoholu a přetřete jím žárovku. Před čištěním se ujistěte, že jsou žárovky vypnuty a na dotek chladné.

Na závěsy a stínítka váleček
Závěsy jsou doslova lapači prachu. Řešením je použít lepící váleček, který na sebe usazený prach nabalí. Stejným způsobem můžete prachu zbavit i stínítka.

Žaluzie
Při čištění žaluzií vyzkoušejte tip se starou ponožkou. Navlečte ji na ruku a lamelu uchopte mezi palec a ukazováček. Potom přejíždějte z jedné strany na druhou postupně po všech lamelách. Vyzkoušet ale můžete také druhý tip. Omotejte čistý hadřík z mikrovlákna kolem okrajů kuchyňských kleští a zajistěte je pomocí gumiček.

Radiátory
Pokud máte staré žebrové radiátory, nejprve si připravte vysavač a pomocí některého z nástavců se pokuste vysát prach ze všech možných mezer. Na ruční čištění pomůže obyčejný věšák, na něj namotáte hadřík namočený do saponátu a přejedete jím potřebná místa. Vyzkoušet můžete také štětku na čištění lahví.

Poslouží role od toaletního papíru
Pokud potřebujete vysát prach a špínu ze špatně dostupných koutů či drážek, vyrobte si seřizovač na míru. Velmi dobře vám k tomu pomůže role od toaletního papíru, která se danému povrchu dobře přizpůsobí. Na jedné straně ji zmáčkněte tak, aby vznikl úzký prostor, kterým se dostanete i do spár, a druhý konec nasaďte na hadici vysavače.

Kávové filtry
Potřebujete otřít prach na choulostivých místech, jako jsou přenosné počítače a obrazovky počítačů či TV? Vezměte si na pomoc kávové filtry. Jsou dostatečně měkké, aby nezpůsobily škrábance, a jsou skvělé při chytání špíny a prachu.

Nehromaďte zbytečnosti
Pokud nechcete utíráním prachu trávit zbytečně mnoho času, měli byste mít na poličkách co nejméně suvenýrů a zbytečností. Pokud se své sbírky nechcete zbavit, umístěte suvenýry do zasklené vitríny.

Další články autora

- Komerční sdělení -zprávy

Nejnovější články